Vítejte na stránkách o cestování

Mexiko a Střední Amerika 2007

Omoa - obrázek

Omoa - obrázek

Na kolech

23. 2. 2007

Dopřáli jsme si výlet na kolech, která byla v hrozném stavu a která jsme si zapůjčili v našem hostelu. Všichni čtyři jsme chtěli najít pláž bez lidí. Po cestě jsme potkali řeku….

Omoa - obrázek

Omoa - obrázek

…byli jsme přesvědčeni, že když se vydáme cestičkou u řeky, najdeme příjemné místo na koupání u moře a ještě uvidíme, jak tam vtéká sladká voda. Kdybychom neměli kola, tak by se nám přání splnilo. No a tak jsme museli zpět na hlavní cestu a později jsme našli pláž, kde jsme se vyřádili.

Omoa - obrázek

Omoa - obrázek

Opička

Při zpáteční cestě jsme byli hladový a tak jsme navštívili první restauraci, kterou jsme potkali. Po dobrém jídle nás majitelé pozvali za dům na dvorek, kde měli spoustu, pro nás exotických zvířátek. Viděli jsme mořskou želvu, papoušci a ochočenou opičku.

Omoa - obrázek

Omoa - obrázek

Pevnost San Fernando de Omoa

24. 2. 2007

Pevnost byla vystavěna v letech 1759-1775 aby chránila pobřeží španělské kolonie a lodě, které převáželi stříbro před útoky britských pirátů. Než se pevnost stala plně funkční, tak se piráti stali minulostí. Později pevnost sloužila jako vězení. Dnes je pevnost národní památkou, která je otevřena pro turisty.

Omoa - obrázek

Omoa - obrázek

Vodopády

Po krátké návštěvě pevnosti jsme chtěli navštívit vodopády, cesta vedla řekou uprostřed pralesa.

Omoa - obrázek

Omoa - obrázek

Vodopády

Cesta vedla chvílemi po kamenech, ale většinou jsme se museli brodit řekou. Voda byla osvěžující.

Omoa - obrázek

Omoa - obrázek

Vodopády

Později nám bylo odměnou koupání uprostřed nádherné přírody. Vodopád byl krásný… Vraceli jsme se zpátky, já úplně do Omoa a ostatní vyrazili ještě na další vodopád. Záviděla jsem jim, ovšem ne tu cestu. Jít museli převážně po neschůdných kamenech. I když prý jak pro koho. Potkali tam ženu s miminkem, která jeden nebezpečný úsek přehopkala jako laňka.

Omoa - obrázek

Omoa - obrázek

Motýl

Jediný z mnoha motýlů, který nám zapózoval.

Omoa - obrázek

Omoa - obrázek

Ptačí kolonie

Cestou k vodopádům jsme potkali i toto zajímavé ptačí sídliště.

 

Gracias - obrázek

Gracias - obrázek

Gracias

25. 2. 2007

Gracias je koloniální město v Hondurasu, které leží v horách. Založeno bylo v roce 1536 kapitánem Juanem de Chavez. Původní název města byl Gracias a Dios. Historie originálního názvu města – Kapitán se svojí skupinou údajně bloudil po horách a hledal rovnější velkou plochu, která by se hodila k vybudování města. Když později stál před takovýmto místem, prohodil tato slova „Gracias a Dios que hemos hallado tierra llana“. Kdyby kapitán mluvil česky, řekl by něco jako- „Děkuji bohu, že jsem konečně našel rovnou půdu.“ Městu jeho kouzlo zůstalo dodnes.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one