Vítejte na stránkách o cestování

Mexiko a Střední Amerika 2007

Ciudad de Mexico - obrázek

Ciudad de Mexico - obrázek

Torre Latinoamericana

Budova je unikátní svou konstrukcí, která ustála zemětřesení. V době, kdy se budova stavěla, se jednalo o unikát. My jsme si zakoupili vstupenku a nechali se po vystání fronty vyvést do 44. patra. Zážitek to byl obrovský, kde Mexico city končí?

Teotihuacán - obrázek

Teotihuacán - obrázek

Teotihuacán

7. 4. 2007

Kolem roku 100 před n. l. se z malé osady stalo město, které svého vrcholu dosáhlo mezi roky 250 – 650 n. l. V době, kdy městská říše Teotihuacán byla na vrcholu, vítala své návštěvníky jásavými barvami. Lidé se do Teotihuacánu sjížděli kvůli obchodu, nebo se jen pomodlit. Doposud je záhadou, kdo byli zakladatelé, proto se jim říká civilizace Teotihuacánu.

Teotihuacán - obrázek

Teotihuacán - obrázek

Teotihuacán

 Kolem roku 600 n. l. bylo město opuštěno. Aztékové kolem roku 1300 n. l. našli trosky města. Líbilo se jim. Věřili, že místo je rodištěm bohů. Teotihuacán znamená město bohů. Hlavní cestu Teotihuacánu Aztékové pojmenovali Cestu mrtvých a dvě významné stavby nazvali Pyramida Slunce a Měsíce.

Tyty pyramidy jsou hojně navštěvovány a to jsme pocítili. Davy lidí se dali očekávat. Ruiny jsou vzdálené od hlavního města asi jenom 50 km.

Palacio Nacional

Dnešní Mexico city leží na troskách Aztéckého města jménem Tenochtitlán. Tenochtitlán ležel/jak už jsem psala na začátku/ na jezeře. Španělé v čele s Cortésem toto město zničili a z materiálu, který tak smutným způsobem nabyli, začali stavět nové hlavní město říše, tentokrát ne Aztécké. Jedna z prvních staveb, která byla postavena, byl Národní palác. Národní palác byl postaven z trosek Aztéckých staveb. Národní palác stojí na hlavním náměstí Plaza de la Constitución (El Zócalo). Dnes zde sídlí mimo jiné kanceláře prezidenta Spojených států Mexických. Na chodbách jsou malby malíře Diega Rivery (manžel Fridy Kahlo), které zobrazují dějiny Mexika. Zobrazují dějiny Mayských, Aztéckých a dalších domorodých kmenů, dále pak dějiny po objevení Ameriky a novodobé dějiny. Kresby o dobytí Aztécké říše jsou vymalovány tak, jak to Rivera cítil. Španělští dobyvatelé jsou znázorněni jako zloduši (ale ono to tak asi bylo, dobývání území je vždycky zlo). Technika Riverových maleb byla ovlivněna domorodou technikou malby.

Prez. palac I.JPG
Prez. palac II.JPG
Prez. palac III.JPG
Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

Ztraceni

V největším městě světa se dá samozřejmě i zabloudit. A to se stalo i nám. Ale ať jste kdekoli na světě, stačí se jen rozhlédnout a přestože nevíte, kde jste, můžete vidět zajímavé věci. Vidět navštívené město z jiné stránky. Takové jaké je. Na obrázku moderní kostel vyfocený při našem toulání ulicemi Mexico City.

Ciudad de Mexico - obrázek

Ciudad de Mexico - obrázek

Ciudad de Mexico

11. 4. 2007

Nashledanou Střední Ameriko!

 Nashledanou Mexiko!

Tohle už je opravdu konec naší cesty po Mexiku a Střední Americe. Prožili jsme tam krásné tři měsíce našeho života, na které nikdy nezapomeneme. Navštívili jsme hodně zajímavých míst a potkali jsme spoustu milých lidí. Děkujeme Vám všem, kdo jste se prokousali až sem. Děkujeme za Vaše návštěvy na našich stránkách. Dobrá zpráva pro Vás i nás, s cestováním nekončíme, teď na začátku ledna vyrážíme na další cestu. Chceme procestovat Indii. Zdržíme se tam do začátku dubna. Po návratu se Vám budeme co nejdříve snažit předat naše zážitky a poznatky z cesty.

                                            Máca a Ivan

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one