Vítejte na stránkách o cestování

Mexiko a Střední Amerika 2007

Hierve El Agua - obrázek

Hierve El Agua - obrázek

Cascadas Hierve El Agua

Bylo dost vedro, ale neodolali jsme a prošli jsme si celý přístupný areál a poté jsme cestou necestou jeli zase zpět do Mitly.

Ohňostroj - obrázek

Ohňostroj - obrázek

Oslavy v Mitle

27. 1. 2007

Večer jsme se šli juknout na náměstí, kde se konala oslava nevím čeho. Byla tu spousta dětských kolotočů a stánků se smaženýma pochoutkami z brambor a rýže. Něco bylo sladké a něco slané. Nechyběli tu ani prodejci s hambáčema a hotdogama. Oslava byla i s ohňostrojem.

Pole agáve - obrázek

Pole agáve - obrázek

Agáve

Ve státě Oaxaca se hodně pěstuje agáve, vlastně se dá říct, že města v tomto státě jsou obklopena podobnými políčky, jako je to na obrázku.

Fabrica de Mezcal - obrázek

Fabrica de Mezcal - obrázek

Fabrica de Mezcal

A na co je vlastně to agáve dobré? Vyrábí se z něho tequilla a hlavně mezcal. Mezcal se pije kupodivu v Mexiku víc než tequilla. Tequilla je spíš na vývoz do zahraničí. Okolo Mitly je spousta palíren na mezcal.

Tržnice místo nádraží - obrázek

Tržnice místo nádraží - obrázek

28. 1. 2007

Sto. Domingo Tehuantepec

Cestou do města Sto. Domingo Tehuantepec  jsme pozorovali krajinu, protože kluk, kterého jsme si stopli, nebyl na rozdíl od ostatních Mexičanů zvědavý. A byla to zajímavá podívaná. Nejvíce se mi líbil les na jednom kopci, který jsme míjeli. Ale nebyl to jen takový obyčejný les. Byl to kaktusový les. Městečko, do kterého jsme dorazili, bylo krásné a díky nulovému turismu i klidné. A to i přesto, že se tu zachovalo pár hezkých koloniálních staveb. Zajímavostí jsou zde koleje, kde už dávno nejezdí žádný vlak. Místo toho se zde přímo na kolejích můžete projít tržnicí, kde se dá koupit vše. Ryby, maso, ovoce, či bylinky.

Rybářská vesnička - obrázek

Rybářská vesnička - obrázek

29. 1. 2007

Trejo

Asi 10 kilometrů od města Sto. Pedro Tapanatepek leží rybářská vesnička Trejo. Jelikož byla na naší mapě, tak jsme si mysleli, že tam bude něco. Třeba alespoň ubytování, a že se tam vykoupeme v moři. Myšlenka to byla krásná, ale vesnička, do které jsme se dostali mototaxíkem byla vhodná opravdu jen na koupání, od volného moře ji dělila laguna, kde místní kvůli obživě rybařili. Obcházeli jsme klidnou vesnici a zastavil nás pán, jestli u něj nechceme přespat, že už tudy nebude projíždět žádné taxi a autobusy tu jezdí jen školní a to ráno. Byli jsme rádi, že se nás ujal. Ono to i pro ně byla událost, potkat zde cizince. U něho za barákem nám nabídl kávu a kolem nás se shromáždila celá jeho blízká i vzdálená rodina. Díky tomu, že půlka jeho rodiny dříve hledala štěstí v USA, tak jsme hovořili anglicky. Nejvíce se mnou komunikovala dívka, které tou dobou bylo 21 let. Když zjistila, že jsem o něco starší, tak se divila, že ještě nemám děti, že jí tu každý nadává, že už by měla mít rozum a vdát se. Tak jsme se tomu zasmáli a vysvětlila jsem jim, že u nás je trend tak nějak opačný, že si každý říká, času dost. Ptala jsem se jí, jak se jim líbilo žít v USA. Peníze prý byly dobré, ale tady v Trejo to prý je lepší. Nedivím se, nikam nikdo nespěchá…

Tuxtla Gutiérrez - obrázek

Tuxtla Gutiérrez - obrázek

30. 1. 2007

Tuxtla Gutiérrez

Tuxtla Gutiérrez je hlavím městem státu Chiapas. Je to město celkem moderní, pár starších a zajímavějších staveb je akorát na náměstí, kde to ovšem žije.  Bylo už po deváté večer, než jsme se z Treja dokodrcali stopem až sem, ale na náměstí to ještě žilo, pár mlaďáků tu hrálo na bubny a několik děvčat tancovalo do rytmu. Opodál tancovali indiáni a těm pro změnu bubnovala do rytmu indiánka.

Hotel

Ubytovali jsme se v levném hotelu, kde za noc chtěli jen 150 peso, tak jsme si dopředu zaplatili ještě další….

Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

31. 1. 2007

Cañón del Sumidero

Výlet do kaňonu jsme měli naplánovaný na dopoledne, akorát jsme nevěděli, jak se tam dostat. Dobří lidé nám poradili směr, tak jsme šli, akorát my jsme měli na mysli výlet lodí a oni si mysleli, že park chceme projet autem, takže po čtyřech kilometrech cesty do kopečka jsme se místní dopravou vrátili do Tuxtly. Naštěstí už byly otevřené informace pro turisty. Paní z informací nám prozradila, že není ten správný den, že dnes se výlety do kaňonu nekonají, ale ochotně nám na mapě města vyznačila místo, z kterého máme další den vyrazit. Zklamáni jsme šli aspoň na obhlídku. Bylo to takové malé autobusové nádraží, kde, když jsme řekli, že chceme do kaňonu, tak se nás nikdo na nic neptal a posadili nás do autobusu.

Kaňon - obrázek

Kaňon - obrázek

Cañón del Sumidero

 A tak jsme se dostali do města Chiapa de Corzo. Jakmile vystoupíte v tomhle městečku a jste cizinec, hned se na vás vrhne člověk, který vás odvleče do turistické kanceláře, prodá vám lístky na projížďku kaňonem a řekne vám, čekej, až budeme mít naplněnou loďku, tak vyrážíme. Naštěstí to netrvalo dlouho a vyrazili jsme. Naše výprava byla čistě mexicky – česká a tak jsme si mohli v pohodě užívat výlet. Cañón del Sumidero je místy hluboký přes tisíc metrů, protéká tudy řeka Rio Grijalpa a mimo různých druhů ptáků je tu k vidění i krokodýl. Průvodce nám ukazoval různá zvířátka, i krokodýla a povídal nám zajímavosti, kterým jsme nerozuměli.

Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

31. 1. 2007

Hotel

Večer jsme se vrátili zpět do hotelu a recepční indián nám začal vysvětlovat, jestliže prý chceme přespat, tak musíme zaplatit, ale proč, když už jsme si předplatili. Vysvětlil nám s pomocí jednoho pána, který nám napsal, že 150 je za noc a dalších 150 peso je za den. Nechtěli jsme tomu věřit, sprostě jsem mu vynadala. Byli jsme naštvaní a tak jsme raději sbalili věci a vydali se hledat ubytování do Chiapa de Corzo. Na obrázku náměstí v Tuxtle.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one