Vítejte na stránkách o cestování

Mexiko a Střední Amerika 2007

Merida - obrázek

Merida - obrázek

Merida

24. – 25. 3. 2007

Merida je kulturní město, kde jsou muzea, umělecké galerie, biografy …Merida má krásné, udržované koloniální budovy. V centru, kam jsme se šli podívat, tak u restaurací, kde byli zahrádky, hrála živá hudba. Merida, po krátké návštěvě, mi v paměti utkví jako krásné a veselé město.

Campeche - obrázek

Campeche - obrázek

San Francisco de Campeche

25. 3. 2007

Město Campeche leží v Mexickém zálivu a bylo postaveno v místech, kde dřív bývala Mayská osada. Město má zachovalé opevnění a hradby z koloniálních dob. Díky zachovalé koloniální architektuře bylo město Campeche zapsáno roku 1999 do seznamu UNESCO. Dřív Campeche sloužilo jako hlavní přístav na poloostrově Yucatan.

Campeche - obrázek

Campeche - obrázek

Campeche

Poté, co jsme se ubytovali v historickém centru, jsme vyrazili na obhlídku. O víkendu to na náměstí žije. A byla to pravda. Bylo tu spousta stánků s teplým jídlem, s dobrotami. Levné. U stánků s jídlem bylo vždy pár stolků. U jednoho stánku jsme si koupili zapečené špagety, sedli si ke stolu a poslouchali jsme zpěváka, který zde měl vystoupení.

Isla de Carmen - obrázek

Isla de Carmen - obrázek

Isla de Carmen

26. 3. 2007

Stopli jsme si Mexičana, který díky své práci konstruktéra cestuje po celém světě a v Praze prý jedl guláš, který mu chutnal. Vysadil nás na ostrově Isla de Carmen, který je s pevninou propojen dvěma mosty, ve městě CD de Carmen. V této oblasti se těží ropa.

Tabasco - obrázek

Tabasco - obrázek

Tabasco

Projížděli jsme státem Tabasco. V autobuse byl klučina, který lízal lízátko. Vždy, než dal lízátko do pusy, tak ho nezapomněl omočit v pytlíku s pálivým kořením.

Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

Catemaco

27. – 28. 3. 2007

Městečko Catemaco leží na břehu stejnojmenné laguny, která je vlastně v kráteru vyhaslé sopky. Město bylo připravené na velký nájezd turistů. Byla tu spousta hotelů, spousta prázdných drahých restaurací a u jezera spousta výletních lodiček, které čekali na turisty. Měli jsme pocit, že turisti jsme tu jen my dva, ale nevadilo nám to. Lákali nás na výlet lodičkou na ostrůvek, kde je přírodní rezervace, která je zbytkem tropického deštného nížinného pralesa a kde se točilo i pár filmů. O ceně moc smlouvat nechtěli, tak ani my jsme nechtěli na výlet. Jak už jsem se zmínila, ceny v restauracích byly vysoké, přestože tu turisté nebyli a tak jsme si některé denní chody raději obstarávali v obchodě.

Montepio - obrázek

Montepio - obrázek

Montepio

29. 3. – 30. 3. 2007

Montepio je malá vesnice na pobřeží Mexického zálivu. Úplně nejdřív jsme si to namířili na pláž. Nasnídali jsme se v jedné plážové restauraci. Líbilo se nám tady a tak jsme se rozhodli zůstat.

Montepio - obrázek

Montepio - obrázek

Montepio

Blízko Montepia na soukromém pozemku jsou k vidění i malé vodopády. Za malý poplatek se můžete jen dívat, nebo se i vykoupat.

Montepio

Montepio, jeho pláže a okolí láká k relaxaci. Je to kraj, kde je jednoduché odpočívat, kraj, který je tak zelený.

Monte Pio I.JPG
Monte Pio II.JPG
Monte Pio III.JPG
Veracruz - obrázek

Veracruz - obrázek

Veracruz

31. 3. – 1. 4. 2007

V Mexickém zálivu leží město Veracruz. Veracruz je hlavním a přístavním městem stejnojmenného státu. Založil ho Hernán Cortéz, který zde přistál roku 1519.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one