Vítejte na stránkách o cestování

Maroko 2010

Essaouira - obrázek

Essaouira - obrázek

Essaouira

Přístav Essaouira, pro nás byl příjemným místem, prošli jsme si pevnost, toulali jsme se medinou – starým městem, kde se dají koupit obrazy, hliněné nádoby, jídlo i milé nepotřebnosti. A co jsme si dali k obědu? No, samozřejmě ryby.

El Jadida - obrázek

El Jadida - obrázek

El Jadida

Až se budete procházet po tomto líbivém městě, tak se určitě podívejte do Citerne portugaise, tato zajímavá stavba sloužila jako sklad zbraní a jako rezervoár vody.

Rabat

29. 1. 2010

Rabat je hlavním městem Maroka. Sídlí zde i král Muhammad VI. V Rabatu nás zajímá

Mauzoleum krále Muhammada V.

V mauzoleu jsou uloženy sarkofágy Muhammada V., Hasana II. A jeho bratra muláje Abdulláha. Krásná stavba byla dokončena v roce 1971. Vstup dovnitř hlídají vojáci ve slavnostní uniformě. Mauzoleum je postaveno vedle trosek nedokončené Velké mešity, z které zbyl lesík sloupů. Lesu vévodí Minaret Hassan

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Chellah

V těsné blízkosti Rabatu se líbilo starověkým Římanům, kteří zde Kartaginskou državu rozšířili na říční přístavní město Sala. Ve třetím století našeho letopočtu bylo město opuštěno. Ve dvanáctém století začala toto místo používat dynastie Almohadů jako pohřebiště. Dnes sem jezdí turisté i místní si odpočinout.

I.jpg
II.jpg
III.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one