Vítejte na stránkách o cestování

Maroko 2010

Marrákeš/Marrakesh/ - obrázek

Marrákeš/Marrakesh/ - obrázek

Mešita Kotoubia

V Marrákeši je samozřejmě mnoho zajímavých památek, ale mešita Kotoubia se nedá snad odnikud přehlédnout.

Silnice N8 –směr Marrákeš – Agadir - obrázek

Silnice N8 –směr Marrákeš – Agadir - obrázek

Arganovník  (Argania spinosa)

Co mají společného kozy berberů a Arganovník? Berbeři odjakživa vyráběli z Arganovníku olej, který je vzácnější, než olivový. Dnes je cenný nejen v gastronomii, ale i v kosmetice. Pokud v Maroku uvidíte les Arganovníků, tak pravděpodobně bude osazen kozami, které si pochutnávají na plodech. Říká se, že když semínka Arganovníků projdou trávicím traktem kozy, tak mají větší šanci, že z nich vyroste další stromek.

Okolí Sidi Ifni - obrázek

Okolí Sidi Ifni - obrázek

Okolí Sidi Ifni

24. 1. 2010

I na cestách by si člověk měl trochu odpočinout. Takže jsme si všichni odhlasovali malou dovolenou u moře. Okolí Sidi Ifni láká k lenošení a jelikož je teprve leden, tak jsou pláže prázdné, kavárny máme sami pro sebe a moře láká otužilce.

Okolí Sidi Ifni - obrázek

Okolí Sidi Ifni - obrázek

Pláž Legzira

Nejzajímavější na tomto pobřeží jsou tyto skalní brány.

Souss-Massa National Park/ Národní park/

V tomto národním parku lze vidět písečné duny, lesy, ale i malá políčka místních obyvatel a nádherné pobřeží. Lidé sem jezdí pozorovat hlavně ptactvo.

1.NP Sousse-Massa.jpg
2.NP Sousse-Massa.jpg
3.NP Sousse Massa.jpg
Cascades d'imouzzer - obrázek

Cascades d'imouzzer - obrázek

Cascades d'imouzzer

Martina s Ondrou měli podobnou trasu, tak s námi pokračovali i na vodopády a bylo nás pět… Po vodopádech nás čekala velká města a tak jsme se na ně těšili. Vodopády naše oči potěšily. Další momenty však tak šťastné nebyly. Měli jsme hlad a tak jsme všichni šli do restaurace pod vodopády. Nedoporučuji. Vždy, kdekoli a kdykoli na cestě po Maroku jsme si pochutnávali, ale tady jsme byli akorát naštvaní. Tajin, který si Ivan a Šotek dali dohromady, protože to údajně mělo být jídlo pro dva, by nám všude jinde prodali jako porci pro jednoho. Škoda. Proto doporučuji vzít se svačinu, nebo se najíst jinde po cestě.

Essaouira - obrázek

Essaouira - obrázek

Essaouira

27. 1. 2010

Místo, kde dnes leží město Essaouira se nachází v přírodním zálivu a ne moc daleko od Marrákeše a hlavně proto sultán Sídí Muhammad Ben Abdulláh zde nechal postavit město, přístav / rok 1760/ . Celé město pro něj projektoval francouzský architekt Théodore Cornut. Dařilo se zde obchodu.

 - obrázek

- obrázek

Rybář u města El Jadida

El Jadida - obrázek

El Jadida - obrázek

El Jadida

28. 1. 2010

Tak jako Essaouira je i město El Jadida zapsáno na seznamu světového dědictví. Portugalci toto místo obsadili, osídlili při svých cestách do Indie. Podoba města vznikala od 16. století a jsou zde vidět evropské i marocké vlivy na konečný vzhled.

Souss-Massa National Park/ Národní park/

Cestou do parku jsme viděli dva lidi, jak stopují a jelikož takové cestování jsme upřednostňovali v Mexiku, tak jsme je přibrali. Jaká to byla úžasná náhoda, byli to Češi, Martina s Ondrou. Tímto je zdravíme a děkujeme za příjemné chvíle.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one