Vítejte na stránkách o cestování

Maroko 2010

Silnice R-108 - obrázek

Silnice R-108 - obrázek

Silnice R-108

Po snídani pokračujeme dál. Je velice příjemné jet autem, můžeme si zastavit, kde chceme.

Údolí řeky Draa

Projíždíme údolím řeky Draa. Palmy jsou všude. Večer stavíme stan v kempu v Zagoře a ve vedlejší vesnici si dáváme k večeři špízy, které se zdají být velice chutné, avšak po zakousnutí jsme zjistili, že jsou z nějaké neurčité hmoty. Bylo to strašidelné, avšak jediné divné jídlo, které jsme v Maroku potkali. Jinak zde jídlo bylo vždy velice příjemný zážitek a člověk rád jedl, i když neměl velký hlad. V kempu jsme později ochutnali víno. Alkohol tu není moc dostupný, tak nás potěšili, že ho měli.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Silnice R-108 – směr na Ouarzazate

14. 1. 2010

Užíváme si jízdu a kocháme se okolní krajinou. Projíždíme malou písečnou bouří, a když zastavujeme na oběd, tak máme písek všude. Noc trávíme v krásném kempu Oasis Tazarine.

Nedá nám to několikrát musíme stavět kvůli fotkám
Nedá nám to několikrát musíme stavět kvůli fotkám
Malá písečná bouře
Malá písečná bouře
Kemp
Kemp
Ouarzazate - obrázek

Ouarzazate - obrázek

Ouarzazate

17. 1. 2010

Ouarzazate je město obklopené vysokými horami a pouští. Občas se přezdívá jako dveře do pouště. Zajímavé umístění města nalákalo filmaře a dnes tu jsou zabydlená známá filmová studia, o kterých si povíme později.

Tinfou Dunes - obrázek

Tinfou Dunes - obrázek

Tinfou Dunes

16. 1. 2010

Navštívit malou dunu Tinfou je spíš taková legrace. Oproti jiným je to spíš takové dětské hřiště, avšak Tinfou je velkou turistickou atrakcí, kde v blízkosti nechybí luxusní hotel. Zaparkovali jsme auto a šli jsme k duně. Samozřejmě jsme se nevyhnuli pronásledování ze strany velbloudářů. Ano, kdo nebyl na velkém výletu na velbloudech jako my, tak může okusit bezpečnější jízdu zde, pokud mu to ovšem nepřijde maličko trapné…

Kasbah Taourit

Taourit je podle nás nejzajímavější stavbou v Ouarzazate. Kasbah Taourit byl založen v 17. století, avšak přestavěn byl rodem Glaoi/ český přepis Galáwové – nejmocnější berberský kmen až do 20. století ve Vysokém Atlasu/. Palác je z dusané hlíny a zaujme svou ornamentální výzdobou. Prohlédly jsme si krásné místnosti, které obýval rod Glaoi, bylo zajímavé pátrat, kudy máme jít dál, objevovat místa, kde jsme ještě nebyli.

Kasbah Taorit 1.jpg
Kasbah Taorit 2.jpg
Kasbah Taorit 3.jpg
Ouarzazate - obrázek

Ouarzazate - obrázek

Součástí Kasbahu Taourit je samozřejmě i takzvaná medína, staré město, kde dodnes bydlí lidé. Mimo základních potravin a dobrot se zde dají koupit suvenýry, koberce, anebo jako my se zde můžete jen procházet a vstřebávat kouzelnou atmosféru.

Atlas Corporation Studios

Filmová studia leží několik kilometrů za městem Ouarzazate. Prohlídka má být asi za půl hodiny a tak si vychutnáváme kávu v hotelu, který je zdoben plakáty ze známých filmů. Sedíme u bazénu…Poté, co jsme dopili kávu, tak jsme mohli obdivovat kulisy z tak slavných filmů, jako je Honba za pokladem Nilu, Gladiátor, Asterix a Obelix, Království nebeské a mnohé další.

Asterix a Obelix.jpg
Honba za klenotem Nilu.jpg
Království nebeské.jpg

Dadés Valley /Údolí Dadés/

Vydáváme se na projížďku údolí řeky Dadés, které je známé tím, že je zde hodně Kashabů. Neustále zastavujeme, Ivan si vychutnává focení, Šotek nejspíš také a já jsem jako vždy překvapená rozmanitou přírodou Maroka.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
Ksar v Aït Benhaddou - obrázek

Ksar v Aït Benhaddou - obrázek

Než jsme se dostali dovnitř do ksaru, tak jsme museli přebrodit řeku Ounila. Mě Ivan přenesl, takže mu děkuji za suché nohy. Hned u vchodu se nás ujal malý obyvatel ksáru, byl neodbytný, přestože jsem mu vysvětlovala, že od nás žádnou velkou odměnu neuvidí. Asi si myslel, že si vymýšlím, tak nám dělal průvodce. V ksaru dodnes bydlí několik rodin a k jedné jsme se podívali domů. Samozřejmě za dirhámky, ale bylo jich málo. Všichni nám připomínali, že se zde natáčel Gladiátor a nejenom tento film. Na fotce - na dvorku v jednom z obydlí

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one