Vítejte na stránkách o cestování

Maroko 2010

Volubilis - obrázek

Volubilis - obrázek

Volubilis

Toto místo znali už Kartaginci, ale staří Římané Volubilis připojili ke své říši asi okolo roku 40 našeho letopočtu. Volubilis bylo hlavním městem africké provincie nazývané Mauretania Tingitana.  Okolí Volubilis bylo velmi úrodné, dovážel se odsud olivový olej, obilí, ale také zvířata, určená na hry s gladiátory.
Moulay Idriss Zerhoun - obrázek

Moulay Idriss Zerhoun - obrázek

Moulay Idriss Zerhoun

Večer jsme jeli do Moulay Idriss, poutního města. Je to 1200 let staré muslimské město, kde má hrob muláj Idrís Ben Abdulláh Ben al-Hasan potomek Prorokovy dcery Fátimy. Byl to zakladatel města a zakladatel prvního arabsko- islámského státu v Maghrebu/region na severu Afriky, západně od Nilu a na severu Sahary/. Chtěli jsme se zde ubytovat. Ptali jsme se obyvatelů na hotel, ale nechtěli s námi mluvit. Atmosféra nebyla moc přátelská, tak jsme jeli směr Meknés. Na půl cesty jsme potkali kemp. Pro nás tři to stálo 80 Dh.

Volubilis - obrázek

Volubilis - obrázek

Volubilis

10. 1. 2010

A zase nám pršelo, ale to nás nemohlo odradit od návštěvy Volulibis, římských ruin. Obdivovali jsme vítězný oblouk, basiliku i silnici, ale nejvíce se nám líbili neuvěřitelně zachovalé mozaiky.

Volubilis - obrázek

Volubilis - obrázek

Volubilis

Římané opustili město asi ve třetím století našeho letopočtu, avšak uvádí se, že Volubilis bylo obydleno až do 18. století. Lidé ho museli opustit, protože se zde bral materiál na stavbu paláce v Meknésu.

Midelt - obrázek

Midelt - obrázek

Cesta do Mideltu

Jeli jsme na oběd do Meknésu, kde jsme chtěli navštívit medínu, ale kvůli deštivému počasí jsme to odložili a tak jsme si dali alespoň výborné jídlo. Objednali jsme si Tajine kefta – masové kuličky z mletého masa v kořeněné rajčatové omáčce.

Pokračovali jsme tedy dál. Cesta vedla do hor. Mezi Azrou a Mideltem bylo nasněženo.

Midelt - obrázek

Midelt - obrázek

Midelt

Do hornického městečka Midelt jsme přijeli večer a tak jsme se zrovna ubytovali. Hotel nás vyšel na 110 Dh pro všechny tři a byla zde i teplá sprcha. Což bylo příjemné, protože teplo tu nebylo.

Midelt - obrázek

Midelt - obrázek

Midelt

Midelt dříve byla vesnice, ale ve 20. století zde v okolí Francouzi zakládali doly a tak se Midelt stal jakýmsi správním centrem. Dnes je Midelt centrem obchodu okolního území. Turisté sem jezdí kupovat minerály a fosilie. Na obrázku je hotel v Mideltu.

V údolí řeky Hammat Mulay

1.jpg
2.jpg
3.jpg
 - obrázek

- obrázek

Přehrada Hassan - Addakhil

Midelt

11. 1. 2010

Po snídani jsme si prohlídli obchůdky s minerály a fosiliemi, které jsou u hlavní silnice. Něco jsme i koupili. Potom se kluci byli podívat, odkud ty krásné věci v obchodě vlastně jsou. Prolézali díry. Sami nic moc nenašli. Ale hledači jim něco vyměnili za cigarety.

Okolí Mideltu.jpg
Vchod k pokladům.jpg
A hledači pokladů.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one