Vítejte na stránkách o cestování
Kochi - obrázek

Kochi - obrázek

Kochi

14. 2. 2009

Město se skládá z více částí, největší, moderní část leží na pevnině, další části města jsou na ostrovech, nás zajímal poloostrov, kde leží Fort Cochin a Mattancherry /bývalá židovská čtvrť/. Kochi bylo známé díky koření. Obchodovalo se tu s ním už ve starověku. Koření se odsud prodává i teď. Kochi zaujalo Portugalce/ Vasco de Gama zde založil obchodní základnu/, Holanďany a Angličany.

Fort Cochin a Mattancherry

Po příjezdu lodí na poloostrov jsme se ubytovali v Parathara Residency /příjemní majitelé, čistý hezký pokoj s vlastní koupelnou/. Fort Cochin a Mattancherry je místo, kam se dnes sjíždí turisté z celého světa. Lákadlem je architektura, klid, čínské vahadlové sítě a evropské jídlo. Když jsme v jedné venkovní restauraci na jídelním lístku našli bramborový salát, tak jsme neváhali a objednali si ho. Byl s majonézou, ale ta by se v Indii opravdu neměla jíst…

Kochi.jpg
Kochi I.jpg
Kochi II.jpg
Kochi - obrázek

Kochi - obrázek

Čínské vahadlové ponořovací sítě

Sítě jsou dobré k rybaření, pocházejí z Číny. Když zrovna není vhodná doba k rybaření, tak rybáři za mírný peníz nabízejí kolemjdoucím turistům si tuto práci vyzkoušet a tak jsme se také nechali přemluvit.

Kochi - obrázek

Kochi - obrázek

…a ještě jednou čínské vahadlové ponořovací sítě, tentokrát však na předvolebním plakátu oblíbené politické strany v Kerale.

Kerala backwaters - obrázek

Kerala backwaters - obrázek

Alappuzha /Alleppey/

16. 2. 2009

Alleppey je město kanálů, občas je přirovnávané k Benátkám.

Ubytovali jsme se v KTFC gest house za 300 Rs, kde jsme si také dojednali další výlet.

Kerala backwaters - obrázek

Kerala backwaters - obrázek

Kerala backwaters

A na jaký výlet jsme se vlastně chystali? Chtěli jsme objevit kouzlo jezer, lagun a malých ostrůvků, které jsou pospojovány vodními cestami. Některé vodní cesty si vytvořil člověk, některé jsou přírodní. Tento vodní svět sousedí s Arabským mořem, s kterým denně bojují zemědělci o svoji úrodu. Jejich políčka s rýží jsou často pod úrovní moře. Mimo rýže zde pěstují například banány. Dalším důležitým zdrojem je rybaření. Vodní cesty jsou dlouhé asi 900 km. V tomto jedinečném světě mají důležitou úlohu. Jezdí zde lodě určené k přepravě lidí a zboží. Pojízdné obchody jezdí za lidmi.

Kerala backwaters - obrázek

Kerala backwaters - obrázek

Kettuvallams (Keralské hausbóty)

Kettuvallams dříve sloužily k přepravě rýže, dnes se z nich staly komfortní plující chatky s ložnicí a koupelnou. Také my jsme se rozhodli pro tento dopravní prostředek.

Backwaters - obrázek

Backwaters - obrázek

Backwaters

17. 2. 2009

Ráno jsme si dali snídani ještě v hotelu na terase a už nás čekala rikša, která nás dovezla k hausbótu, který se nám stal nejenom dopravním prostředkem, ale i domovem na dalších 22 hodin. Na palubě nás čekala dvoučlenná posádka. Kapitán lodi a kuchař. Kuchtík nám na přivítanou připravil vodu s citronem a cukrem a ovoce. Užívali jsme si okolní krajinu. Hausbót je pomalý, takže jsme si vodní svět mohli doopravdy vychutnat. Brzy se podával oběd. Měli jsme rybu s rýží, dva druhy zeleninových salátů a zálivku. Před večeří nás čekal výlet lodičkou po menším kanále a poté večeře. Další den už jsme se vraceli zpátky, ale ještě jsme si užili snídani a příjemné dopoledne. Vraceli jsme se příjemně odpočatí.

Vodní svět

Ve vodním světě se nepřežívá, zde se žije! Lidé se zde smějí, zpívají si, pracují a navštěvují se. Ve vodním kanále se myje nádobí i lidé.

vodní svět I.jpg
vodní svět.jpg
vodní svět II.jpg
Z Alleppey do Kumily - obrázek

Z Alleppey do Kumily - obrázek

Alleppey-Kottayam-Kumily

18. 2. 2009

Po snídani na lodi jsme se vrátili do Alleppey, kde jsme nastoupili na loď/státní přeprava 10 Rs/, na které jsme se loučili s vodním světem a kterou jsme se dostali do Kottayamu. V Kottayamu jsme měli štěstí, nasedli jsme do autobusu do Kumily a ten za chvíli odjížděl. Asi za tři a půl hodiny jsme dojeli autobusem do Kumily, vesničky, která vítá návštěvníky národního parku Periyar-PERIYAR WILDLIFE SANCTUARY.

Kumily

Na nádraží nás oslovil státní zaměstnanec turistické kanceláře, který nám nabídl, že nám sežene ubytování za 300 Rs, tak jsme mu řekli, že nám může najít hotel, ale že chceme bydlet za 200 Rs. Kupodivu nám tento mužík domluvil ubytování v Summer Cottage za slíbenou cenu. Za domluvení hotelu nic nechtěl, ale nabízel nám různé produkty cestovní kanceláře. Zaplatili jsme si vstupenku na vystoupení keralských umělců na další večer.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one