Vítejte na stránkách o cestování
Bundi - obrázek

Bundi - obrázek

Bundi Palace

Vnitřek paláce jsme všichni obdivovali. Malované stěny byly velice zachovalé.

Bundi - obrázek

Bundi - obrázek

Okolí Bundi – Rameshwar

30. 3. 2009

Ráno si půjčujme skútr a R. si půjčuje motorku a jedeme se projet po okolí. Je to příjemné. Láká nás i to, že má být blízko v Rameshwaru vodopád. Vodopád jsme našli, ale ukázal se být spíš posvátným kapáním, které si na hlavu nechali téct zbožné hinduistky. Vodu z vodopádu dokonce nechali vypít malinké děti.

Bundi - obrázek

Bundi - obrázek

Taragarh Fort

Cestou zpátky při jedné ze zastávek nedobrovolně R. nabral jednoho Inda, který se chtěl svést do Bundi.

Využili jsme toho, že jsme pojízdní a ještě jsme si vyjeli nahoru k pevnosti Taragarh, která vévodí městu a byla postavena roku 1354.

Ranthambore National Park - obrázek

Ranthambore National Park - obrázek

Ranthambore National Park

1. – 2. 4. 2009

Poslední večer v Bundi jsme se v hotelu seznámili s Tinou, která se k nám přidala na cestu do národního parku Ranthambore, jehož návštěvu nám doporučil majitel hotelu. Prý je tam největší šance v Indii vidět tygra. Na obrázku okolí parku.

Ranthambore National Park - obrázek

Ranthambore National Park - obrázek

Ranthambore National Park

Ranthambore National Park byl pojmenován po pevnosti, která leží uprostřed parku. Pevnost sloužila mahárádžům v dobách, kdy okolní lesy sloužili k honitbě.

Ranthambore National Park

Do národního parku je nejlepší jet džípem, aby to bylo pohodlné a aby člověk něco viděl. Tina jela s námi. Viděli jsme spousty jelenů a zdálky leoparda, ale žádného tygra.

Pevnost Ranthambore také stála za návštěvu, popovídali jsme si tam u stánku s místníma, kteří tam bydlí.

Ranthambore fortress I.jpg
Ranthambore fortress II.jpg
Tina, dívka ze stánku a já.jpg

Keoladeo National park

4. 4. 2009

Poslední zbytek času jsme využili k druhé návštěvě parku Keoladeo. Náš hotel byl zavřený, tak jsme byli trošku zklamaní, ale park stál zato.

KeoladeoI.jpg
KeoladeoII.jpg
KeoladeoIII.jpg
 - obrázek

- obrázek

Návrat domů

6. 4. 2009

Byl čas se vrátit domů a už jsme se i těšili.

O Indii

Indie je místem rozporů. Žijí zde bohatí, ale i chudí, příjemní i otravní, vstřícní i ziskuchtiví lidé. Na nové dálnici potkáte krávy. Zakuřte si na vlakovém nádraží a dostanete pokutu, později vám řidič autobusu při jízdě nabídne cigaretu.

Indové neumějí říci ne, budou kývat hlavou sem a tam, že si nebudete jisti, jestli to je ano nebo ne, zeptáte se podruhé, potom i potřetí a stále na tom nebudete líp. Zajdete do restaurace a názvy jídel vám nic neřeknou, tak si vyberete ten, který se vám nejvíc líbí. Pravděpodobně jste si vybrali něco, na co nemají suroviny, ale to vám neřeknou. Po chvíli uvidíte, jak kuchtík přišel s taškou jídla a teprve vám začne vařit oběd. Později si začnete dávat kávu před jídlem.

A nejenom taková je Indie.

Řemeslník.jpg
Nechtěný spolucestující.jpg
Zvídavé děti.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one