Vítejte na stránkách o cestování
Kalkata - obrázek

Kalkata - obrázek

Howrah Bridge

Stáli jsme pořád ještě na nádraží, kouřili jsme a pozorovali ruch na mostě a na nádraží. Vychutnat jsme si tuhle chvíli nemohli, protože taxikáři nepochopili, že nejsme ztracení a nechtěli pochopit, že chceme jít do centra pěšky. Howrah Bridge je v pořadí čtvrtým konzolovým mostem na světě a do provozu byl uveden v roce 1943. Je to velice vytížený most, píše se o tom, že tu denně projede 80. 000 aut, projde více než 1 000 000 chodců a je tudy převedeno 1000 kusů zvířectva. Neuvěřitelné. Ano, neuvěřitelné, ale přesto vás tyto údaje nepřipraví na tak silný prožitek, jako je jít pěšky po mostě.

 S velkými batohy na zádech jsme byli lidmi, kteří mají poměrně malý náklad. Lidé tu nesli tak velké náklady, že skoro nebyli vidět. Jak oba pruhy pro pěší, tak pruhy pro auta byly přeplněné. Lidé i vozy si šli za svým cílem. Jen dva lidé, cizinci, se rozhlíželi okolo sebe, nikam nespěchali a snažili si tento proces, kdy lidé chodí sem a tam zapamatovat…

Cestou do Sudder Street, kde jsme se chtěli ubytovat jsme šli krásnými širokými ulicemi. Koloniální domy zde byly velkolepé, avšak pamatovaly lepší časy. Ulice byly čisté, avšak chodec často musí jít po silnici, protože chodník mají zabraný chudí obyvatelé Kalkaty. Mají zde obyčejné látkové příbytky.

Konečně jsme došli do Sudder Street, kde jsme se ubytovali v hotelu Palace. Ulice a okolí je přeplněno západními turisty a službami pro ně. Má to velkou výhodu, velká konkurence, takže tu bylo velice levně. Na jídlo jsme si nejenom my oblíbili stánek, kde přátelský Ind vařil dobré čínské jídlo, polévky a palačinky. Bylo tu i kadeřnictví a drogerie. Mohli jsme tak doplnit zásoby. I když skoro všude se dá koupit nějaký šampon, nebo mýdlo, ale tady měli na výběr.

Při nákupu v Indii radím, když je zboží v obalu/ šampon, cigarety, chipsy, nebo nějaký nápoj…/, tak je vždy na zboží uvedena maximální cena. A to má obrovský význam, protože obchodník by zboží neměl dráž prodávat, ale může levněji. Samozřejmě nám to mnohokrát zkoušeli prodat dráž a měli dobré výmluvy, například, že to bylo v lednici, takže to musí být dražší, ale nenechali jsme se napálit. To jsme si to přinejhorším koupili jinde.

 

29.05.2011 20:59:40
marcelalukacevic
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one