Vítejte na stránkách o cestování

Naše poznatky

Nejdříve trochu o počasí. Jelikož jsme přiletěli v lednu, tak v okolí Agry ještě nebylo spalující vedro, takže jsme si rychle zvykli. Trápil nás akorát opar při focení památek.

Najít levné ubytování v Agře je celkem jednoduché. Největší výběr je ve čtvrti Taj Ganj, kde jsme se ubytovali i my v hotelu Shanti Lodge za 300 Rs v obyčejném pokoji. Na hotýlku byla nejzajímavější restaurace na střeše, kde jsme si užívali celkem dobrý výhled na Taj Mahal.

Pokud se Vám nechce po Agře chodit pěšky, nejjednodušší dopravou po městě je využít služeb rikš, ať už cyklo, nebo moto. Samozřejmě to chce smlouvat, protože si řidiči říkají minimálně dvakrát tolik, než je obvyklá cena. Za jeden kilometr jsme dávali asi 10 Rs.

Do blízkého městečka Fatehpur Sikri a zpátky do Agry jede spousta autobusů denně. Na zpáteční autobus jsme čekali na křižovatce před městem. Nechat se provést samozvaným průvodcem ve Fatehpur Sikri mělo i své výhody, neotravovali nás další průvodce, studenti a žebráci, náš student je odháněl. Možná proto, aby na něj něco zbylo.

Jedna z ulic v Agře
Jedna z ulic v Agře
Prádelna
Prádelna
28.04.2009 17:27:43
marcelalukacevic
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one